• śr.. cze 29th, 2022

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Jaką pożyczkę gotówkową wybrać?

ByRedaktor

sie 20, 2020

Czasem wymagamy pieniędzy. Bywa, iż brakuje nam niewielkiej sumy na przykład do kupna auta.

Nie pragniemy pożyczać od kolegów czy rodziny, nie pragniemy, by ktoś wiedział, że pozyskujemy pojazd. Najprostszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem problemu jest pójście do banku i zapytanie, czy dostaniemy pożyczkę. Jeśli pracujemy nie powinno być z tym kłopotu – szczególnie, gdy ma to być nieduża kwota. Panie pracujące w instytucji finansowej pokażą nam propozycję na pożyczki gotówkowe. Jest to dokument, który uwidocznia nam – kontrahentom, jaki typ pożyczki jesteśmy w stanie zaciągnąć. Są bowiem przeróżne pożyczki – mieszkaniowe lub wakacyjne. Taka propozycja musi być dla nas dobra. Ustalamy wysokość raty, jaką będziemy spłacać przez określony czas. Bywa, że niewielką sumę możemy spłacać nawet kilka lat – bowiem tak chcemy, albowiem takie są nasze dyspozycje. Instytucje finansowe idą nam na rękę. Niemalże zawsze zgadzają się na wysokość raty, jaką potrzebowalibyśmy spłacać każdego miesiąca. Niesłychanie istotne jest cykliczne spłacanie takiej zaciągniętej wierzytelności. Lepiej w takim razie, kiedy wysokość raty jest niższa.

Debet czy pożyczka? Wybieramy idealną alternatywę

Niekiedy mamy problemy finansowe. Potrzebujemy pieniędzy ale nie mamy skąd ich wziąć. Nasze ekonomizacje są zanadto niskie, żeby zrealizować nasze marzenia. A wyobrażenia są różne. Nieraz marzymy o kupnie używanego wozu, który kosztuje kilka tysięcy złotych, nieraz pragniemy kupić mieszkanie w centrum miasta- na jakie powinniśmy posiadać przynajmniej kilkaset tysięcy złotych. Zastanawiamy się więc, skąd wziąć takie pieniądze. Zastanawiamy się czy ma to być kredyt lub pożyczka. Jeżeli decydujemy się na użyczenie niewielkiej kwoty wtedy decydujemy się na pożyczkę. Nie powinniśmy nikomu objaśniać się na co ofiarujemy pieniądze pożyczone w banku. Zapożyczenia są albowiem bezcelowe, nie musimy definiować celu na jaki zaciągamy pożyczkę. Inaczej jest w przypadku kredytu. Kontrahent musi powiedzieć pracobiorcom banku na co pozostanie taki kredyt przeznaczony. Kredyt to pieniądze pożyczane na jakiś cel. Klient nie może przeznaczyć ich na nic innego. Jest z tego rozliczany. Musimy o tym pamiętać, jest to bardzo ważne.

Niemało osób pobiera pożyczki. Są to finanse, które niejednemu z nas pozwalają wygrzebać się z kłopotów – opłacić zaległe opłaty, pozwalają wyjechać na wymarzone wakacje. W wielu przypadkach nie mielibyśmy możliwości zaoszczędzić odpowiednio najwyższej kwoty. Zajęłoby nam to parę lat. Banki wychodzą konsumentom naprzeciwko. Jeśli mamy zdolność kredytową możemy zaciągnąć kredyt. W pewnych sytuacjach jest to określona suma, nie wyższa niż ileś złotych.

Banki obliczają, jaką sumę będziemy w stanie spłacać każdego miesiąca. Powinniśmy własne długi spłacać regularnie. A kredyt jest właśnie takim długiem. Jeśli decydujemy się na zaciągnięcie kredytu powinniśmy zwrócić uwagę, żeby był to perfekcyjny kredyt z punktu widzenia kontrahenta. Istotne jest, aby oprocentowanie było małe. Znacząca jest też opłata przygotowawcza – powinniśmy liczyć na to, że nie będzie ona nadmiernie wysoka. Zaciągając kredyt musimy wiedzieć o tym, że będziemy musieli oddać znacznie więcej pieniędzy, będzie to koszt zadłużenia. Tak jest zawsze, w każdym banku. Powinniśmy rozpatrzyć oferty wszystkich banków nim podejmiemy decyzję, w którym zaciągniemy zadłużenie.