• śr.. cze 29th, 2022

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Atrakcyjne finansowanie dla przedsiębiorstw

ByRedaktor

gru 18, 2021

Przedsiębiorcy, którzy chcą pozyskać różnego rodzaju finansowanie dla firmy, mogą skorzystać z oferty banków lub też wielu firm pozabankowych, które udzielają kredytów.

Oczywiście pieniądze mogą przydać się w przypadku, kiedy chcemy zakupić nowe maszyny, pojazdy, różnego rodzaju urządzenia potrzebne do produkcji czy też świadczenia usług. Naturalnie na rynku znajdziemy wiele firm, które mogą pożyczyć nam pieniądze, jednak należy zwrócić uwagę na koszty z tym związane. Często bowiem kredyt lub też pożyczka wiąże się z wieloma kosztami dodatkowymi, przykładowo może być to opłata za przygotowanie kredytu, ubezpieczenie, jak również inne opłaty naliczane przez banki czy też instytucje finansowe.

Atrakcyjne finansowanie dla przedsiębiorstw

Pożyczka dla firmy na różne cele

Firmy często pożyczają pieniądze na zakup sprzętu biurowego, komputerów, może być to także wyposażenie charakterystyczne dla danej branży, przykładowo wyposażenie i akcesoria dla gastronomii, stoliki, krzesła. Często firmy leasingują także pojazdy, maszyny. Jeżeli firma znajdzie się złej sytuacji finansowej, wówczas będzie miała problem ze spłacaniem wszystkich rat, w tym przypadku może zwrócić się do instytucji finansowej o kredyt konsolidacyjny. Jest to kredyt, który łączy wszystkie posiadane do tej pory kredyty, jednak w tym przypadku będziemy mogli liczyć na niższą ratę przy dłuższej spłacie. Z pewnością będzie to bardzo dobry pomysł dla firm, które znajdują się akurat w słabej sytuacji finansowej.

Niekiedy instytucje finansowe używają także pożyczek dla firm, które zostały wpisane do BIK, z negatywną informacją o zaległych ratach, różnego rodzaju zobowiązaniach. Dla takich firm także firmy i instytucje finansowe przygotowały ofertę. Nie są wtedy wymagane dokumenty przykładowo o niezaleganiu z płatnościami do ZUS czy Urzędu Skarbowego. Dlatego firma w złej sytuacji finansowej będzie mogła ubiegać się o pożyczkę czy też kredyt. Oczywiście powinna przedstawić pewne dokumenty, będzie to przykładowo PIT lub CIT za ubiegły rok, dodatkowo wyciąg z konta. W ten sposób firma udzielająca pożyczki będzie mogła zweryfikować, czy przedsiębiorstwo było w poprzednich miesiącach wypłacalne.

Tego rodzaju pożyczka dla firm może być ostatnią deską ratunku dla przedsiębiorstwa, które popadło w długi. Dzięki temu możemy uregulować należności, odzyskać płynność finansową, dzięki temu można uniknąć upadłości.