• czw.. wrz 28th, 2023

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Jakie rodzaje kredytów oferują banki

ByRedaktor

sie 23, 2022

Nieruchomości osiągają obecnie bardzo wysokie ceny, dla dużej liczby ludzi szansą na ich kupno będzie więc kredyt.

Aby otrzymać kredyt, w przypadku wielu banków należy pokazać, że mamy kwotę na wkład własny, minimalnie 20%. Wiele banków chce w ten sposób dowiedzieć się więcej o kliencie, zweryfikować w ten sposób jego zdolność kredytową. Od długości spłaty pożyczki będzie zależała suma pieniędzy, którą będziemy musieli oddać do banku.

Jakie rodzaje kredytów oferują banki

Kredyt konsolidacyjny dla firm

Warto poprosić pracownika banku o wykonanie odpowiedniej kalkulacji wszystkich kosztów i sprawdzić, ile tak naprawdę kosztowała nas będzie pożyczka. Banki reklamują różnego rodzaju usługi, także kredyty gotówkowe, które przy niewielkich kwotach nie będą potrzebowały od nas zabezpieczenia finansowego. Niektóre kredyty brane w placówkach finansowych są czasem wysoko oprocentowane, na co warto zwrócić uwagę. Nie we wszystkich przypadkach pożyczka będzie dla nas korzystna finansowo, dlatego warto przeprowadzić analizę, czy będzie ona opłacalna. Niekiedy kredyt może łączyć się z dodatkowymi kosztami, będzie to opłata za przygotowanie kredytu, często w grę może wchodzić także ubezpieczenie kredytu.

Jeżeli posiadamy już wcześniej zaciągnięty kredyt, wówczas możemy skorzystać z interesującej usługi, jaką jest kredyt konsolidacyjny, który pozwala na połączenie różnych kredytów w jeden. Jest to wygodne z kilku powodów. Dzięki temu będziemy spłacali jeden kredyt zamiast wielu, co znacznie ułatwi nam comiesięczne rozliczenia. Kiedy ustalamy z bankiem warunki kredytu konsolidacyjnego, możemy wyznaczyć dzień miesiąca, w którym będziemy robili przelew. Możemy ustalić dzień po dniu miesiąca, kiedy zazwyczaj otrzymujemy wynagrodzenie. Kredyt konsolidacyjny może być także niższy niż wszystkie poprzednie zobowiązania, dzięki czemu zmniejszymy nasze wydatki.

Bank może zaoferować także kredyt konsolidacyjny dla firm, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą zmniejszyć comiesięczne wydatki. Często firmy posiadają kredyty związane z inwestycjami, zakupami maszyn czy też wyposażenia. Może być to także leasing samochodowy z którego często korzysta wiele przedsiębiorstw.