• śr.. mar 29th, 2023

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Chcesz wiedzieć więcej o finansach osobistych? Oto świetne pomysły

ByRedaktor

maj 20, 2020

Planowanie przejścia na emeryturę może wydawać się nieco skomplikowane w przypadku 401Ks, przydziałów, inwestycji, podatków i innych mylących terminów i koncepcji.

Oszczędzanie pieniędzy to jednak koncepcja, którą każdy może zrozumieć i jest to podstawa planowania emerytury. Dobrą wiadomością jest to, że nigdy nie jest za późno (ani za wcześnie) na rozpoczęcie planowania. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, jak zacząć.Sprzedaż niektórych artykułów gospodarstwa domowego, które nigdy nie są używane lub bez których można się obejść, może przynieść dodatkową gotówkę. Przedmioty te można sprzedawać na wiele sposobów, w tym na wielu różnych stronach internetowych. Darmowe ogłoszenia i serwisy aukcyjne oferują wiele możliwości zamiany tych niewykorzystanych przedmiotów na dodatkowe pieniądze.Kiedy musisz pożyczyć pieniądze, upewnij się, że Twoje finanse osobiste pozostają bezpieczne, nigdy nie przekraczając 30% swoich dochodów. Kiedy ludzie pożyczają więcej niż 30% swoich dochodów, może to drastycznie obniżyć Twoją zdolność kredytową. Tak długo, jak utrzymujesz się w tych bezpiecznych parametrach, możesz cieszyć się dobrym kredytem.Pozbądź się kart kredytowych, aby poprawić swoją sytuację finansową. Karty kredytowe pobierają ogromne oprocentowanie, a ich opłaty również mogą być ogromne. Bardzo kuszące może być również zebranie salda większego, niż można wygodnie spłacać co miesiąc. Zamiast plastiku wypróbuj tylko gotówkę.Zmień swój abonament na telefon komórkowy. Po zarejestrowaniu się w drogim miesięcznym planie telefonii komórkowej możesz w końcu zapłacić za minuty rozmów, których nie używasz. Chcesz wiedzieć więcej o finansach osobistych? Oto świetne pomysły

Tak więc następnym razem, gdy twoja umowa na telefon komórkowy ma zostać odnowiona, rozważ przejście na tańszy plan i możesz zaoszczędzić 20 USD miesięcznie lub więcej.Zwrot podatku dochodowego nie jest najskuteczniejszym sposobem oszczędzania.

Jeśli co roku otrzymujesz duży zwrot pieniędzy, prawdopodobnie powinieneś obniżyć kwotę potrącenia i zainwestować różnicę tam, gdzie zarobisz oprocentowanie. Jeśli brakuje Ci dyscypliny, aby regularnie oszczędzać, rozpocznij automatyczne potrącanie z wypłaty lub automatyczny przelew na konto oszczędnościowe.Niewielka konserwacja, taka jak utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia w oponach lub wymiana oleju i innych płynów we właściwym czasie, pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy, zapobiegając uszkodzeniom. Opony i silniki wytrzymują dłużej, a mechanik może zauważyć inne problemy, gdy są jeszcze małe i stosunkowo łatwe do naprawy. Twój samochód jeździ lepiej, ma lepszy przebieg na benzynie i oszczędzasz pieniądze.Jeśli chcesz wziąć pożyczkę, rozejrzyj się po stopach procentowych i poinformuj banki, czy znalazłeś lepszą ofertę w innym miejscu. Banki są bardzo konkurencyjne dla biznesu, mimo że często starają się sprawiać wrażenie onieśmielających i jakby klient był zdany na ich łaskę. Odwróć sytuację i spraw, aby rywalizowali, aby zapewnić Ci najlepszą pożyczkę.Skorzystaj z kart nagród oferowanych w sklepach. Możesz otrzymać darmowy gaz lub pieniądze z gazu, jeśli kupujesz artykuły spożywcze w niektórych sklepach. Możesz także kupić karty podarunkowe na inne zakupy, które możesz zrobić w sklepach detalicznych i zaoszczędzić jeszcze więcej na paliwie! Będziesz szczęśliwy, że o tym pomyślałeś!Jeśli potrzebujesz planisty finansowego, lepiej zatrudnić takiego, który pobiera stałą opłatę niż prowizje. Planiści korzystający z opłat pobierają stałą kwotę, aby doradzić Ci i zainwestować Twoje środki, ale planiści korzystający z prowizji otrzymują zapłatę, gdy handlują na Twoje konto. Może to dać planistom opartym na prowizji zachętę do nadmiernego handlu Twoimi udziałami, zwiększając Twoje koszty.Jak widać, oszczędzanie na emeryturę nie jest wyjątkowo trudne. Wskazówki zawarte w artykule podają kilka sposobów na rozpoczęcie, ale rozmowa z wykwalifikowanym planistą finansowym, księgowym, przygotowującym podatki i / lub prawnikiem również pomoże ci uzyskać lepszy obraz najlepszego sposobu oszczędzania na emeryturę.