• wt.. sie 9th, 2022

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Mięśnie sprawiają, że jesteś bardziej pewny siebie

ByRedaktor

wrz 28, 2021

Możesz wiele zrobić, aby poprawić ergonomię stanowiska pracy, ale możesz też zwalczyć niektóre skutki złej postawy, budując siłę mięśni w zrównoważony sposób.

Badania pokazują, że kiedy ludzie poprawiają swoją postawę, mogą również poprawiać swój stan emocjonalny. Niewiele jest rzeczy bardziej ekscytujących niż doświadczanie fizycznej transformacji lub osiąganie nowych życiowych celów, jak włożenie nowej pary spodni, zobaczenie bicepsów na ramieniu, osiągnięcie nowego rekordu w przysiadzie i martwym ciągu, wykonanie kilkunastu prawdziwych pompek z rzędu, lub ukończenie pierwszego podciągania z masą ciała.

Mięśnie sprawiają, że jesteś bardziej pewny siebie

W sprzedaży znajdziesz zestaw suplementów na masę

Twoja wątroba i mięśnie szkieletowe przechowują glukozę jako glikogen. Jeśli jednak nie ćwiczysz regularnie, a dokładniej nie trenujesz z ciężarami, tracisz zdolność do przechowywania węglowodanów. Kiedy nie masz gdzie ich odłożyć, poziom cukru we krwi wzrasta, trzustka wydziela insulinę, a ciało odkłada tkankę tłuszczową. Im więcej masz mięśni, tym więcej miejsca na glukozę tworzysz, i szybciej pozbywasz się tłuszczu. Jeśli stale trenujesz, ale poziom tłuszczu rośnie, zmniejsz spożycie kalorii. Jeśli pozostajesz szczupły, ale nie robisz żadnych postępów na siłowni, a tym samym nie nabierasz masy mięśniowej, upewnij się, że jesz więcej niż do tej pory.

To, co jesz, jest również ważne przy próbie zwiększenia masy mięśniowej, jak i przy odchudzaniu. Sprawdzaj spożywane posiłki, nie tylko ilość kalorii, ale także zawarte w nich składniki odżywcze. Ogólnie jedz zdrowo, często, posiłki powinny być urozmaicone, i unikaj fast foodów, słodkich napojów oraz przekąsek. Aby budować mięśnie, twoje ciało potrzebuje białka, dlatego ważne jest, aby twoja nowa dieta zawierała duże ilości białka.

Pomyśl o produktach takich jak chude mięso, drób nabiał, fasola, orzechy, jajka i różne rodzaje ryb. Jeśli jesteś na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej, skup się na roślinach strączkowych, tofu, orzechach, nasionach i kiełkach. Warto również zażywać suplementy diety zawierające białko, możesz również zakupić suplementy na masę zestaw.