• wt.. cze 25th, 2024

Jakie korzyści daje karta paliwowa?

ByRedaktor

lut 7, 2022

Karta paliwowa to narzędzie idealne dla właścicieli dużych i małych przedsiębiorstw. Z jej pomocą możliwe jest przyśpieszenie procesów tankowania, ale również uzyskanie atrakcyjnych rabatów na paliwo. Karty paliwowe zapewniają przede wszystkim wygodę pracownikom, ale również pracodawcy. Ułatwione są bowiem kwestie związane z zarządzaniem i rozliczaniem. Te dodatkowe korzyści kart paliwowych mogą w znacznym stopniu wpłynąć na działanie firmy.

Za co można płacić przy użyciu karty paliwowej?

Karta paliwowa swoim wyglądem przypomina zwykłą kartę płatniczą i nie jest to przypadek. W pewnym stopniu działa ona podobnie. Umożliwia ona bowiem płacenie za zatankowane paliwo bez użycia gotówki. Warto zaznaczyć, że karty paliwowe są najczęściej wydawane dla konkretnego pojazdu, a nie osoby. Karty paliwowe często umożliwiają również płacenie za inne usługi na stacji np. akcesoria motoryzacyjne. Taką możliwość oferuje dynamicznie rozwijająca się firma Moyl. Dołącz do programu i zamów produkt, jakim jest karta paliwowa Moyl – tankuj i oszczędzaj na akcesoriach do 20%, zgarniaj zniżki na paliwo i ciesz się wygodnym fakturowaniem.

Zalety karty paliwowej

Z kartą paliwową wiąże się szereg zalet, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie firmy. Usprawnienie pracy pracowników i zmniejszenie kosztów za paliwo to tylko część profitów, z których korzystać mogą posiadacze kart paliwowych. Karty paliwowe mogą obniżyć koszt paliwa na jednym litrze o nawet 20 groszy. Często także produkty na stacjach są atrakcyjniejsze cenowo dla osób dysponujących kartą flotową. W dużych firmach te niewielkie początkowo kwoty mogą zamienić się na koniec miesiąca w pokaźną sumę. Więcej korzyści wymienionych zostało na stronie: https://www.moyl.pl/blog/dlaczego-karta-paliwowa-jest-lepsza-od-innych-metod-platnosci, gdzie opisano zalety sosowania karty paliwowej, w porównaniu do innych metod płatności.

Łatwiejsze fakturowanie wydatków

Kierowcy korzystający z kart paliwowych nie muszą już czekać na wydawanie faktur przez pracowników stacji. Wystarczy im jedynie zwykłe potwierdzenie. Wszystkie transakcje są zapisywane w specjalnym systemie elektronicznym, który jest kontrolowany przez właściciela firmy. Raz w miesiącu wystawiana jest zbiorcza faktura zawierająca wszystkie wydatki zarejestrowane w systemie. Skraca to czas rozliczania i zmniejsza koszty związane z księgowością. Dodatkowo, jak wskazano w artykule: https://www.moyl.pl/blog/karta-paliwowa-czym-jest-i-w-jaki-sposob-dziala, dzięki informacjom wyświetlanych na fakturach menedżerowie biznesowi są w stanie z dużą dokładnością oszacować przebieg i koszty eksploatacji pojazdów.

Zabezpieczenie środków firmy i bezpieczeństwo transakcji

Karta paliwowa skutecznie uniemożliwia beztroskie i niekontrolowane dokonywanie zakupów za jej pośrednictwem. Dzięki tej funkcji pracodawca kontroluje, na co pracownicy wydają firmowe pieniądze. Dodatkowo za pomocą takiej karty paliwowej można płacić tylko w przeznaczonych do tego punktach, co ogranicza ryzyko, że pracownik będzie dokonywał zakupów niezwiązanych z działalnością. W specjalnym systemie pracodawca może określić, co za pomocą karty paliwowej można zakupić i w jakie dni.

Wszystko to pozwala w łatwiejszy i bardziej efektywny sposób zarządzać finansami firmy. Szczególnie w przypadku dużych flot posiadane karty paliwowej może przynieść wyraźne efekty. Czytelny i łatwy w obsłudze system monitorowania wydatków z karty paliwowej skutecznie niweluje ryzyko wydawania przez pracowników pieniędzy na niepotrzebne rzeczy. W zależności od wielkości firmy oferującej karty paliwowe profity mogą się różnić i są dostosowywane do indywidualnego klienta.