• śr.. mar 29th, 2023

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Kiedy wymagany jest certyfikat kwalifikacji zawodowych?

ByRedaktor

lis 19, 2021

Posiadanie certyfikatu kompetencji zawodowych wymagane jest w przypadku kiedy prowadzimy firmę spedycyjną, zajmujemy się przewozem towarów.

Z pewnością tego rodzaju certyfikat powinna posiadać przynajmniej jedna osoba zatrudniona w firmie na stanowisku kierowniczym, zarządzającym. Nie musi być to właściciel, może być to przykładowo dyrektor czy też kierownik czy też osoba która zajmuje się organizacją przejazdów, logistyką w firmie. Oczywiście jest to certyfikat państwowy wydawany po zdaniu odpowiedniego egzaminu.

Kiedy wymagany jest certyfikat kwalifikacji zawodowych?

Jak zdać egzamin i otrzymać certyfikat kwalifikacji zawodowych?

W tym przypadku egzamin składa się z dwóch części łącznie trwa 240 minut po 120 minut dla każdej z części egzaminu. W pierwszej części jest test w którym rozwiązujemy 64 pytania wielokrotnego wyboru, za co możemy otrzymywać otrzymać maksymalnie 64 punkty po jednym punkcie dla każdego pytania. Dodatkowo otrzymujemy także zadanie egzaminacyjne, w tym przypadku będą to łącznie 4 pytania za które również możemy otrzymać łącznie 64 punkty. Zatem suma punktów to 128, do pozytywnego zaliczenia egzaminu wymagany jest uzyskanie 60% punktów.

Certyfikat obowiązuje na terenie kraju oraz unii europejskiej, w tym przypadku możemy przewozić osoby lub też towary, z pewnością należy zwrócić uwagę iż wiedza którą należy posiadać do zdania egzaminu jest dosyć rozległa. Możemy trafić na pytania związane z czasem pracy kierowcy, oznaczeniem transportu, wieloma zagadnieniami związanymi z przepisami ruchu drogowego, zabezpieczenia transportu. Naturalnie możemy skorzystać z pomocy firm które prowadzą specjalistyczne szkolenia które pozwolą nam lepiej zrozumieć zagadnienia związane z prowadzeniem firmy spedycyjnej lub też możemy zdecydować się na użyczenie certyfikatu kwalifikacji zawodowych.

Może być to duże udogodnienie dla firm które nie posiadają https://dlatransportu.com/certyfikat-kompetencji-zawodowych/ może polegać na zasadzie zatrudnienia osoby która posiada certyfikat kwalifikacji zawodowych, dzięki temu firma będzie mogła działać zgodnie z prawem.