• czw.. lut 9th, 2023

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Jak ułatwić sobie podróż do pracy w opiece w Niemczech?

ByRedaktor

paź 29, 2022

Czeka Cię wyjazd do pracy w niemieckiej opiece? Jeśli współpracujesz w tym zakresie z agencją, to prawdopodobnie pojedziesz na miejsce zlecenia busem lub autokarem. Zazwyczaj taka podróż trwa kilka albo nawet kilkanaście godzin. Co zrobić, by jazda była łatwiejsza i przyjemniejsza? Podpowiadamy!

To przyda się opiekunce podczas jazdy

Pamiętaj, że Twoja walizka na czas jazdy znajdzie się w bagażniku. Ty będziesz miała przy sobie bagaż podręczny, czyli plecak bądź torebkę. Spakowanie go jest zatem bardzo ważne – to, co znajdzie się w małej torbie, będzie musiało Ci wystarczyć na podróż. Zadbaj więc o odpowiednią ilość prowiantu. Doskonale sprawdzą się tu kanapki, musy owocowe w tubkach, zbożowe batoniki. Nie zapomnij też o piciu. Zabierz ze sobą wodę, a podczas chłodniejszych miesięcy także herbatę lub kawę w termosie. Jeżeli cierpisz na chorobę lokomocyjną, przyjmij lekarstwo na 15-20 minut przed rozpoczęciem podróży. Zwróć też uwagę na miejsce, jakie zajmujesz. Wiele osób z chorobą lokomocyjną deklaruje, że lepiej czuje się z przodu pojazdu. Dobrze jest też mieć ze sobą chusteczki odświeżające, a na postoju przyda się szczoteczka i pasta do zębów.

Komfort w trakcie podróży do pracy w niemieckiej opiece

Doświadczone opiekunki pracujące w Niemczech mają swoje sposoby na umilenie długiej podróży. Jednym z nich jest wygodny, luźny ubiór. Ważne, by był dostosowany do pogody i temperatury – w razie potrzeby możesz też zabrać lekki koc. Przyda się też komfortowe obuwie. Podczas postojów wyjdź z pojazdu, żeby się rozprostować. Nawet jeśli wydaje Ci się, że wytrzymasz do następnego przystanku, skorzystaj z tej okazji. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych skurczów, a dotleniony organizm lepiej zniesie długotrwałą jazdę.

Znaczenie ma też miejsce, na którym siedzisz. Niektórzy wolą to przy oknie, inni od przejścia. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale jeśli potrzebujesz więcej miejsca, to usiądź przy przejściu. Dzięki temu będziesz mogła swobodniej się odwracać, a także wstać w nocy do toalety bez budzenia sąsiada. Chcesz się zdrzemnąć? Doskonała do tego będzie poduszka albo rogal zakładany na kark. A przed opuszczeniem oparcia fotela zapytaj o zgodę pasażera siedzącego z tyłu.

Jak opiekunka w Niemczech umila sobie czas w podróży?

Chcesz, żeby podróż do opieki w Niemczech minęła szybko i przyjemnie? A może jedziesz w dzień i nie planujesz ucinać sobie drzemki? Zabierz więc książkę, gazetę albo odtwarzacz z muzyką (lub zainstaluj aplikację muzyczną w telefonie). W dobry nastrój wprawi Cię też rozwiązywanie krzyżówek czy granie w gry na smartfonie lub tablecie. Podczas długiej podróży miło jest również pogawędzić ze współpasażerem czy pouczyć się języka niemieckiego. Wiele opiekunek pracujących w Niemczech wykorzystuje te ostatnie godziny, żeby dodatkowo dokształcić się w zakresie opieki nad podopiecznym, do którego właśnie jadą.

Jak zatem widać, wystarczy zabrać ze sobą kilka rzeczy, by podróż do pracy w opiece w Niemczech przebiegła sprawnie i przyjemnie. Najważniejsze jest jednak pozytywne nastawienie – bez tego ani rusz! Optymizm i przyjazny uśmiech na twarzy sprawiają, że otoczenie odpłaca nam tym samym. W dobry nastrój wprawi Cię zapewne fakt, że najlepsze agencje organizują wyjazd i pokrywają jego koszty. Wystarczy więc wybrać odpowiednią firmę, żeby spać spokojnie, a w dniu wyjazdu wsiąść do busa z uśmiechem.

Czujesz, że podołasz obowiązkom opiekunki w Niemczech? Zamieść swoje ogłoszenie na SenioPort. Renomowane agencje same zaczną się do Ciebie zgłaszać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://senioport.pl/oferty-pracy-opieka