• czw.. kwi 25th, 2024

Jak skutecznie zwalczać chwasty w zbożach?

ByRedaktor

paź 4, 2020

Jeśli uprawa ma być odpowiednio realizowana niezbędne jest właściwe zadbanie o właściwy rozwój oraz zabezpieczenie roślin. Ma to duże znaczenie w kontekście uzyskania odpowiedniego rozwoju roślin, co przekłada się bezpośrednio na efektywność w uzyskiwaniu oczekiwanych plonów. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na takie preparaty, które zastosowane na różnych etapach rozwoju roślin będą w stanie zapewnić oczekiwane efekty.

Zabezpieczenie upraw

Ważne jest, aby właściwie zadbać o zabezpieczenie upraw między innymi przed chwastami. Wówczas można mieć pewność, że rośliny będą się właściwie rozwijały. Chwasty mogą w znacznym stopniu wpływać na zmniejszanie się plonów z ziarna, które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Natomiast zdecydowanie się na skuteczne zwalczanie chwastów wymaga wybrania odpowiednich preparatów. W tym względzie znaczenie ma między innymi:
– wybranie preparatu posiadającego odpowiedni skład,
– zdecydowanie się na produkt do zastosowania w określonym terminie.
Na rynku wyrobów do zastosowania przy zwalczaniu chwastów można decydować się na różne produkty przy prowadzeniu konkretnych upraw. Nawet w przypadku uprawa zbóż można wybierać odmienne typy preparatów.

Skuteczne preparaty

Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na takie preparaty, które mogą być zastosowane, gdy zauważa się problem. Walka z chwastami może być realizowana już w okresie jesiennym. Wówczas pojawiać się mogą takie chwasty zbóż, które są szczególnie uciążliwe w okresie jesiennym, a następnie zimowym. Zwalczanie takich chwastów warto jest rozpoczynać w odpowiednim momencie, co ma duże znaczenie w kontekście uzyskania oczekiwanych efektów. Następne zabiegi po tych jesiennych mogą być zastosowane w okresie wiosennym. Wówczas można mieć pewność, że zwalczanie chwastów w zbożach ozimych będzie realizowane w kompleksowy sposób. Pozwala to na uzyskanie znacznie lepszych efektów w zakresie efektywnej walki z różnymi rodzajami chwastów.