• sob.. lut 24th, 2024

Jak farbować włosy henną aby kolor wyszedł prawidłowo

ByRedaktor

gru 21, 2020

Przed rozpoczęciem procesu farbowania włosów henną należy umyć je szamponem, wysuszyć i rozczesać, aby ułatwić sobie nakładanie mieszanki na poszczególne pasma.

Henna brudzi, dlatego najlepiej nałożyć stare ubrania, a ramiona i podłogę okryć peleryną i folią lub gazetami. Warto również przygotować mokrą szmatkę, aby wycierać ewentualne rozpryski i plamy. Upewnij się, że nasycisz włosy od nasady aż po same końce. Należy zauważyć, że ten barwnik różni się znacznie od innych, dlatego penetracja pasm kolorem wymaga czasu. Henna nie rozprowadza się łatwo, ale niezbędne jest dokładne zwilżenie włosów pastą, dopiero wtedy barwnik wniknie we włosy prawidłowo. Po dokładnym pokryciu całych włosów nałóż pastę wokół linii włosów, aby pokryć wszystkie pasma. Możesz owinąć włosy plastikową folią lub założyć czepek kąpielowy, upewniając się, że nie zabrudzisz twarzy. Jak farbować włosy henną aby kolor wyszedł prawidłowo

Robiąc to, nie zakrywaj uszu, bo w końcu je poplamisz.

Folia stworzy ciepłe i wilgotne środowisko, które pozwoli paście związać się i wniknąć w pasma. Możesz również zawinąć głowę w ręcznik dla dodatkowego ciepła, aby henna lepiej się wchłaniała. Hennę należy zostawić na włosach przez kilka godzin, im dłużej pasta jest na włosach, tym lepsze będą rezultaty i możesz uzyskać głębszy odcień. Następnie hennę zmywa się z włosów wodą, można również użyć odżywki, ponieważ ułatwi to wypłukanie pasty, ponieważ może być trudna do usunięcia. Zwróć uwagę, że w przypadku henny wchłanianie koloru nie będzie natychmiastowe, więc powinieneś poczekać dzień lub dwa, aby zobaczyć wyniki. Na początku, gdy włosy wyschną, będą wyglądały na jasno pomarańczowe. Po pewnym czasie kolor henny Pole Henny manjistha Rubia Cordifolia nie będzie już miał pomarańczowego odcienia i będzie znacznie głębszy, bardziej jak burgund. Ten barwnik jest trwały i dobrze pokrywa włosy, jeśli jest prawidłowo nałożony, więc nie powinnaś się martwić, że z czasem włosy stracą kolor. Nie oznacza to, że nie powinieneś używać szamponu bezpiecznego dla włosów farbowanych.

Related Post