• śr.. gru 7th, 2022

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Co warto wiedzieć o efektywnym i bezpiecznym przechowywaniu śliwek?

ByRedaktor

wrz 7, 2022

W okresie późnego lata i wczesnej jesieni, na terenie Polski dochodzi do zbiorów śliwek.

Są to owoce o małych rozmiarach, które charakteryzują się atrakcyjnym smakiem oraz bogactwem witamin i składników odżywczych. Ludzie chętnie jedzą śliwki na surowo, robią z nich różne soki, dżemy, powidła i inne przetwory. Są one chętnie wykorzystywane w wyrobach cukierniczych i kulinarnych. Zapotrzebowanie na śliwki jest bardzo wysokie nie tylko w sezonie, ale również w okresie poza sezonem zbiorów. Na szczęście wielu producentów i dostawców korzysta z innowacyjnych metod przechowywania takich owoców.

Co warto wiedzieć o efektywnym i bezpiecznym przechowywaniu śliwek?

Co warto wiedzieć o nowoczesnym przechowywaniu śliwek?

Obecnie na polskim rynku sadowników, a także dystrybutorów owoców, w tym również śliwek, stosowanych jest wiele nowoczesnych metod przechowywania. Podstawową kwestią jest korzystanie z zacienionych chłodni, w których utrzymywana jest niska temperatura dodatnia. Dzięki temu procesy wydzielania gazów są spowolnione. Małą ilość wydzielonego etylenu sprawia, że zerwane owoce nie dojrzeją i nie starzeją się. Zachowują więc swoje optymalne właściwości smakowe i odżywcze, bez szkody dla zdrowia ludzkiego organizmu.

Proces wydzielania etylenu można jeszcze bardziej zahamować dzięki wykorzystywaniu specjalnych preparatów, które są przeznaczone do rozpylania w chłodniach. Takie produkty należy rozpylać w odpowiednich ilościach dostosowanych do wielkości chłodni i temperatury, która w niej panuje. Informacje dotyczące dokładnego użytkowania są podawane przez producentów i sprzedawców. Takie substancje, po wyładunku owoców i ich dokładnym umyciu, nie wpływają niekorzystnie na ludzkie zdrowie ani na stan i smak śliwek.

Sporo cennych porad oraz ofert związanych z preparatami usprawniającymi przechowywanie śliwek, można znaleźć między innymi w Internecie, na stronach, takich jak na przykład https://fruitsmart.pl/przechowywanie-sliwek/. Dzięki Internetowi nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem porządnych producentów oraz sprzedawców wysokiej jakości preparatów.