• czw.. wrz 28th, 2023

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Wypoczynek w Kazimierzu Dolnym

ByRedaktor

lip 5, 2022

Kazimierz Dolny jest chętnie odwiedzany przez turystów z całego kraju, jest to miejsce, gdzie możemy wypocząć, znajdziemy tu wiele atrakcji, jest to także miejsce dla osób, które lubią wypoczynek aktywny.

Możemy przespacerować się bulwarem nad Wisłą, zobaczyć zabytkowe spichlerze, warto także udać się kierunku wąwozów oraz dawnego kamieniołomu.

Wypoczynek w Kazimierzu Dolnym

Atrakcje turystyczne w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny to miejsce, gdzie znajdziemy wiele interesujących zabytków, znajdują się tu ruiny zamku, który powstawał w XIV i XV wieku, znajduje się tu także zabytkowa baszta, która niegdyś służyła jako latarnia rzeczna. Kazimierz Dolny był kiedyś ważnym ośrodkiem handlowym, świadczą o tym znajdujące się niedaleko Wisły spichlerze, w których przechowywano zboże. Obecnie znajdują się w nich hotele i Muzeum Przyrodnicze. Sercem Kazimierza Dolnego jest rynek, znajdują się tu stare kamienice, wybudowane jeszcze w XVII wieku. Jest to Kamienica Celejowska, oraz Kamienica Przybyłów. Na rynku znajduje się wiele kafejek i restauracji, Kazimierz jest miejscem, gdzie możemy znaleźć miejsca noclegowe, możemy wybrać pensjonaty, czy też wynająć domek dla całej rodziny.

Planując wakacje w Kazimierzu Dolnym, warto sprawdzić ofertę ośrodka Moje miejsce Kazimierz, które posiada do wynajęcia domki dwulokalowe, Jest to ośrodek, który zapewnia wiele interesujących rozrywek całej rodzinie. Znajdziemy tutaj boisko sportowe, boisko do siatkówki plażowej, dzieci mogą bawić się w specjalnie przygotowanych miejscach, skorzystamy tu także z boiska do tenisa ziemnego. Znajduje się tu miejsce na grilla czy też ognisko, gdzie wieczorem możemy odpocząć po całym dniu aktywności. Teren jest ogrodzony i bezpieczny dla dzieci, które mogą korzystać z huśtawek, ścianki wspinaczkowej, piaskownicy, dostępny jest także domek z sauną. Przed domkami znajdują się miejsca parkingowe, dostępne są także prywatne ogródki wraz z dużymi tarasami.

Warto zatem sprawdzić ofertę, kiedy chcemy odwiedzić kazimierz dolny noclegi w ośrodku Moje Miejsce Kazimierz to bardzo dobry pomysł. Jeżeli chcemy wybrać się do Kazimierza całą rodziną, jest to ośrodek, który może posłużyć nam jako baza wypadowa do zwiedzania okolic.

Related Post