• sob.. maj 21st, 2022

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Urlop w jurze krakowsko-częstochowskiej

ByRedaktor

lip 24, 2021

Osoby które poszukują nowych interesujących miejsc w naszym kraju gdzie mogliby spędzić udane wakacje czy urlop z pewnością mogą udać się do jury krakowsko-częstochowskiej, jest to bardzo interesujące malownicze miejsce.

Swoją nazwę zawdzięcza wspaniałą formacjom skalnym, które zostały uformowane w okresie jury, najdziemy tutaj bardzo wiele jaskiń, jest ich łącznie ponad 400. Niektóre jaskinie są udostępnione dla turystów, z pewnością jest to bardzo ciekawa atrakcja turystyczna.

Urlop w  jurze krakowsko-częstochowskiej

Jakie atrakcje oferuje to wspaniałe miejsce?

Z pewnością jest to miejsce dla osób które lubią aktywny wypoczynek, możemy tej znaleźć malownicze szlaki zarówno pieszo jak i rowerowe dodatkowo bardzo ciekawą atrakcją są także spływy kajakowe, możemy wypożyczyć kajak, cieszyć się wspaniałą dziką przyrodę. Naturalnie są to szlaki mało wymagające, dlatego też osoby początkujące mogą także spróbować swoich sił w kajakarstwie.

Jest to miejsce które oferuje także bardzo wiele atrakcji zimowych, znajdziemy tutaj wyciągi narciarskie, atrakcyjne trasy zjazdowe, oczywiście możemy wypożyczyć sprzęt, na miejscu znajdziemy atrakcyjne miejsca noclegowe, parkingi, pełną infrastrukturę turystyczną. Na terenie jury krakowsko-częstochowskiej znajduje się sieć Orlich Gniazd, są to średniowieczne zamki które są udostępnione do zwiedzania, może być to przykładowo Zamek Ogrodzieniec, czy też zamek w Bobolicach. Warto zwrócić uwagę że tutejsze zamki często goszczą na ekranach naszych telewizorów, kręcone były tutaj takie seriale jak przykładowo Janosik, a w ostatnim czasie także serial Wiedźmin.

Naturalnie będziemy mogli liczyć tutaj na atrakcyjne miejsca do wypoczynku, hotele, pensjonaty jakie oferuje w jura krakowsko częstochowska domki do wynajęcia o różnych standardach także zadowolą wszystkich turystów. Z pewnością jest to miejsce godne odwiedzenia, możemy wybrać się tu z rodziną lub też przyjaciółmi, osoby które są znudzone polskimi górami czy też zatłoczonym polskim morzem z pewnością odnajdą w tej spokój.