• czw.. lut 9th, 2023

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Sztuczne światło w uprawach wewnątrz

ByRedaktor

sie 14, 2021

Z niektórych krajach gdzie uprawa konopi dozwolona jest dla celów własnych możemy znaleźć hodowle domowe, które najczęściej mieszczą się w specjalnych pojemnikach czy też namiotach specjalnie stworzonych do tego celu.

W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę iż powinien być do namiot odpowiedniej wysokości, tak aby zmieścić dorosłe rośliny. Oczywiście powinniśmy zastanowić się nad wielkością donicy czy też doniczek które wstawimy do środka, w środku powinna panować odpowiednia wilgotność w zależności od podłoża także powinniśmy odpowiednio ją nawozić tak aby korzenie miały stały dostęp do wody.

Sztuczne światło w uprawach wewnątrz

Jak stworzyć system oświetlenia w przypadku upraw marihuany?

Zasadniczą częścią tego rodzaju rozwiązania będzie oczywiście system oświetlenia, obecnie stosuje się bardzo często żarówki LED, mają one wiele zalet. Z pewnością są te żarówki energooszczędne, dzięki czemu nie będziemy zużywali dużej ilości energii elektrycznej, warto pamiętać iż podczas upraw światło będzie potrzebne praktycznie przez całą dobę. Dodatkowo także tego rodzaju żarówki nie będą emitowały zbyt wiele ciepła, to z pewnością będzie dużym plusem, pozwoli na uzyskanie odpowiedniej temperatury w środku namiotu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie specjalny panel ledowy w którym możemy umieścić wiele małych żarówek, z pewnością pozwoli to na uzyskanie odpowiedniego światła, które będzie potrzebne w przypadku każdej uprawy wewnątrz. Obecnie możemy oczywiście zakupić panele różnej wielkości tak aby dopasować je do wielkości namiotu czy też pomieszczenia w którym będziemy prowadzili uprawy. Dodatkowo także niektóre modele będą miały możliwość ustawiania nasycenie światła, możemy także zakupić ledy o różnej kolorystyce, będzie to ważne w przypadku fazy kwitnienia.

Może być to także specjalistyczna lampa do marihuany, która będzie posiadała odpowiednią moc, ale także będzie umieszczona na odpowiedniej wysokości oraz może także posiadać odbłyśnik czyli specjalny klosz który będzie znajdował się nad żarówką, wówczas światło będzie odbijane w kierunku rośliny.