• śr.. cze 29th, 2022

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Przeczytaj to i zaimponuj innym swoimi umiejętnościami fotograficznymi

ByRedaktor

kw. 18, 2020

Fotografia to coś, co może robić każdy.

Nie musisz być profesjonalistą ani mieć specjalistycznego sprzętu, aby robić świetne zdjęcia. Jeśli masz jakieś profesjonalne wskazówki i sugestie, jak zrobić to właściwie, każdy, kto ma aparat, może zrobić zdjęcia, którymi będziesz dumny.Świetną wskazówką fotograficzną jest zainwestowanie w statyw. Posiadanie statywu jest bardzo ważne, ponieważ pozwoli na zrobienie wyraźnego i skupionego zdjęcia. Nie zakładaj, że możesz zrobić wyraźne zdjęcie samymi rękami. Unikaj rozmazanych zdjęć, kupując statyw.Zadbaj o to, aby Twoje zdjęcia były stosunkowo proste. Dobry obraz powinien być prosty, łatwy do zinterpretowania i docenienia. Ważne jest, aby robić sensowne zdjęcia, ale w większości przypadków Twoje zdjęcia powiedzą więcej, jeśli skupisz się na szczególe, zamiast złożyć złożoną kompozycję, która może nie uderzać tak bardzo.Użyj dyfuzora, aby zminimalizować negatywne skutki fotografowania z lampą błyskową. Wbudowana lampa błyskowa w większości aparatów umożliwia wykonywanie zdjęć o wysokim kontraście światło-ciemność, co sprawia, że ​​wyglądają ostro i nierealistycznie. Dyfuzor rozprasza światło z lampy błyskowej, rozprowadzając je bardziej równomiernie i sprawiając, że zdjęcia z lampą błyskową wyglądają bardziej naturalnie.Świetną wskazówką fotograficzną jest utrzymywanie matrycy w jak największej czystości. Jeśli twój czujnik jest brudny, otrzymasz brudny obraz. Posiadanie czystego czujnika może zaoszczędzić dużo czasu, ponieważ nie trzeba czyścić zdjęcia w programie do edycji obrazów.Dobrą wskazówką fotograficzną, która może Ci pomóc, jest wykonanie wielu różnych zdjęć tego samego obiektu. To świetny sposób, aby pomóc Ci stać się bardziej kreatywnym. Będziesz zmuszony spróbować wszystkiego, co w Twojej mocy, aby za każdym razem uzyskać ciekawe, a jednocześnie wyjątkowe ujęcie.Poruszanie się daje możliwość wykadrowania idealnego ujęcia. Przeczytaj to i zaimponuj innym swoimi umiejętnościami fotograficznymi

Spróbuj zrobić zdjęcia obiektu od dołu, z góry, z lewej i prawej strony.Świetną wskazówką fotograficzną jest upewnienie się, że zdjęcia mają głębię.

Łatwym sposobem na osiągnięcie tego jest upewnienie się, że masz tło, środek i pierwszy plan. Posiadanie wszystkich tych trzech elementów nada Twoim zdjęciom wrażenie atmosferycznej perspektywy.Kiedy masz do czynienia ze słabymi ustawieniami oświetlenia i nie masz statywu, postaraj się być świadomy czasu otwarcia migawki. Upewnij się, że ma mianownik większy niż ogniskowa obiektywu. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie uchwycić ostrych obrazów.Kadruj każde zdjęcie, które robisz. Nie tylko umieszczając drewnianą lub metalową ramkę wokół ujęć, ale „naturalną”. Podczas robienia zdjęcia, jeśli wystarczająco mocno skupisz się na otaczających elementach, możesz użyć go do stworzenia „naturalnych ramek” wokół tematu. Może to pomóc ulepszyć kompozycję.Poeksperymentuj trochę ze skupieniem, aby stworzyć ciekawe zdjęcia. Mniejsza liczba przysłony lub głębia ostrości skupi się na głównym obiekcie i sprawi, że tło będzie rozmyte w porównaniu. Wypróbuj tę strategię podczas robienia portretów lub innych zbliżeń. Jeśli użyjesz większej głębi ostrości, więcej elementów wejdzie w punkt skupienia obrazu. Używałbyś tej techniki podczas fotografowania krajobrazów.Jak widać ze wskazówek, które tutaj czytasz, jest wiele prostych rzeczy, które każdy może zrobić, aby zrobić lepsze zdjęcia. Nasze zdjęcia to migawki w czasie, wspomnienia i osoby, które chcemy zapamiętać i pielęgnować na zawsze. Zacznij już teraz od tych wszystkich wspaniałych pomysłów.