• czw.. wrz 28th, 2023

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Profesjonalna pomoc prawna w sprawach karnych i cywilnych

ByRedaktor

lut 14, 2023

Adwokaci mogą zaoferować swoim klientom doradztwo prawne z różnych obszarów.

Profesjonalna analiza pozwala na uzyskanie rozwiązań, które będą korzystne dla klienta, mogą być to sprawy cywilne, karne, sprawy dotyczące rozwodów czy też związane z windykacją. Doświadczony prawnik potrafi znaleźć także satysfakcjonujące rozwiązanie poza salą sądową, często mogą być to mediacje, które pozwolą na dojście do porozumienia obu stronom.

Profesjonalna pomoc prawna w sprawach karnych i cywilnych

Jakich porad udziela prawnik?

Prawnicy często zajmują się sprawami dotyczącego rozwodów, alimentów, przyznania lub ograniczenia władzy rodzicielskiej. Małżonkowie, którzy decydują się na rozstanie, często nie mogą dojść do porozumienia co do opieki nad dzieckiem, podziału majątku. Dlatego zwracają się do prawnika, który pozwoli im na znalezienie najlepszego rozwiązania. Może być to ustanowienie rozdzielności majątkowej, po ustaniu wspólności małżonków, rozliczenia pomiędzy małżonkami. Może chodzić przykładowo o określenie wartości gruntów, domu czy też mieszkania, które będzie dzielone pomiędzy małżonków po rozwodzie. Często także problemem jest wysokość alimentów oraz przyznanie prawnej opieki nad dzieckiem.

Wiele spraw, z którymi spotykają się prawnicy, dotyczy spadków, praw oraz obowiązków jakie wynikają z tytułu dziedziczenia. Prawnik może doradzić ustalenie zakresu długów spadkowych, należy pamiętać, że niekiedy nie znamy do końca sytuacji finansowej osoby, po której dziedziczymy. Dlatego możemy uzyskać fachowe porady, które dotyczą przykładowo zrzeczenia się spadku. Podobnie wygląda sprawa dziedziczenia przez nieletniego, jeżeli okaże się, że spadek jest obciążony długami, wówczas prawnik udzieli nam fachowej informacji, w jaki sposób możemy zrzec się w imieniu dziecka prawa do spadku. Niekiedy osoby nie zgadzają się z testamentem, sposobem podziału, może chodzić o wycenę poszczególnych części składowych majątków. Prawnik będzie reprezentował klienta w sądzie na wszystkich etapach postępowania.

Jeżeli chcemy skontaktować się z prawnikiem, warto odwiedzić stronę https://kancelaria-piwon.pl/, znajdziemy tam informacje dotyczące spraw, jakimi zajmuje się adwokat. Znajdziemy tam także dane kontaktowe, będziemy mogli ustalić z adwokatem formę współpracy, przedstawimy mu problem, dzięki temu możemy wiele zyskać, często także uniknąć długotrwałej i kosztownej rozprawy sądowej.