• czw.. lut 9th, 2023

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Porady, sztuczki, strategie i tajemnice dotyczące witamin

ByRedaktor

kwi 20, 2019

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest codzienne przyjmowanie witamin i minerałów, ale z jakiegoś powodu unikają tego.

Może dlatego, że są zdezorientowani w temacie lub po prostu nie wiedzą, od czego zacząć. Tak czy inaczej, poniższy artykuł ma na celu wyjaśnienie tego wszystkiego, więc czytaj dalej.Dwa z najlepszych źródeł witaminy D to ekspozycja na słońce i mleko. Jeśli nie pijesz dużo mleka lub nie spędzasz dużo czasu na słońcu, powinieneś zażywać suplement z witaminą D. Witamina D chroni kości i zapobiega ich łamliwości.Żelazo jest kluczowym minerałem pomagającym budować zdrowe czerwone krwinki. Czerwone krwinki przenoszą tlen w organizmie. Z powodu menstruacji kobiety potrzebują suplementów żelaza w większych dawkach niż mężczyźni. Jeśli cały czas czujesz się wyczerpany i masz problemy z oddychaniem, możesz mieć niedobór żelaza.Upewnij się, że masz wystarczającą ilość niektórych witamin i minerałów w swojej diecie. W przypadku multiwitamin należy starać się uzyskać 100% wymienionej zalecanej dziennej dawki. Przyjmując maksymalną ilość, możesz upewnić się, że masz wystarczającą ilość niezbędnych witamin i minerałów w swojej diecie, aby utrzymać dobry stan zdrowia.Chociaż wszystkie witaminy i minerały są ważne, niektóre są jeszcze ważniejsze dla dorastających dzieci. Planując dietę swojego dziecka, upewnij się, że otrzymuje wystarczającą ilość witamin A, C i D, a także witamin z grupy B. Wapń i żelazo są również bardzo ważne dla organizmów rosnących dzieci.Magnez jest niezbędny do ponad 300 reakcji chemicznych w organizmie. Pokarmy bogate w błonnik zawierają magnez, w tym rośliny strączkowe, warzywa, orzechy i produkty pełnoziarniste. Ten minerał jest stosowany w leczeniu wysokiego cholesterolu, ADHD, zmęczenia, migren, PMS i stwardnienia rozsianego. Porady, sztuczki, strategie i tajemnice dotyczące witamin

Magnez można również stosować miejscowo, aby przyspieszyć gojenie.Czy zauważyłeś, że pomimo ćwiczeń, przyjmowania suplementów kulturystycznych i zdrowego odżywiania, masz tendencję do częstszego zachorowania niż inni, którzy nie łamią kręgosłupa, aby promować zdrowe ciało? Spróbuj dodać więcej niezbędnych witamin do swoich dawek suplementów.

Spalasz znacznie więcej paliwa niż inni, a zatem masz większy niedobór tych witamin i minerałów, więc musisz spożywać więcej niż przeciętna osoba.Nie daj się zwieść całemu szumowi otaczającemu nowe „cudowne” witaminy. Chociaż mogą mieć pewne pozytywne skutki dla niektórych osób, większość z nich może przeżyć całe życie bez zażywania żadnej z tych rzeczy. Zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed przyjęciem czegokolwiek nowego.Nie kupuj witamin przez Internet, chyba że masz pewność, że sprzedawca cieszy się dobrą opinią. Istnieje wiele firm, które tworzą witaminy zawierające wypełniacze i bardzo mało niezbędnych składników odżywczych. Znajomość sprzedawcy może pomóc w uniknięciu tego problemu. Przeprowadź obszerne badania, zanim powierzysz nieznanemu podmiotowi coś tak ważnego, jak twoje zdrowie.Stres jest czymś, co szkodzi jakości życia milionów ludzi na całym świecie i dla znacznej części tych osób istnieje proste rozwiązanie. Dodając do swojej diety witaminy i minerały, takie jak witamina C i cholina, wyeliminujesz część stresu, ponieważ C jest witaminą antystresową, a cholina robi fantastyczne rzeczy, które pomagają umysłowi i nerwom.Nie musisz się mylić z tym, jakie witaminy i minerały brać, gdy masz dobre wskazówki, takie jak te w powyższym artykule. Ważne jest, abyś prowadził zdrowy tryb życia, a teraz, kiedy już wiesz, czego to wymaga, zaopatrz się w witaminy i minerały, których pragnie Twój organizm, abyś mógł żyć znacznie dłużej. Zapamiętaj te wskazówki, gdy zastanawiasz się, co wziąć.