• śr.. cze 29th, 2022

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Optymalnie wykorzystaj dostępną powierzchnię magazynową

ByRedaktor

maj 13, 2022

Kiedy wynajmujesz powierzchnię magazynową, warto zrobić wszystko, aby efektywnie wykorzystać takie miejsce do przechowywania towarów.

Wynajem magazynu nie jest tani, nawet jeśli wynajmowana powierzchnia nie jest zbyt duża. Może się jednak okazać, że będzie to odpowiednie rozwiązanie dla twojej firmy, o ile dokładnie zaplanujesz składowanie swoich towarów. Mądre wykorzystanie powierzchni magazynowej może nam pozwolić na wiele oszczędności, na szczęście istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmaksymalizować wykorzystanie wynajmowanej powierzchni magazynowej.

Optymalnie wykorzystaj dostępną powierzchnię magazynową

Jak zmieścić więcej produktów w magazynie

Optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej jest korzystne dla prowadzenia dobrego magazynu. W ten sposób będziesz mieć więcej miejsca na swoje towary bez konieczności wynajmowania większej powierzchni magazynowej. Zwiększając wykorzystanie przestrzeni w magazynie, przyspieszasz jej przepływ, towary będą przychodzić szybciej, a także szybciej wychodzić, gdy osiągniesz maksymalny potencjał swojego magazynu.

Składowanie pionowe to odpowiedni pomysł na maksymalizację wykorzystania powierzchni magazynowej. Można to zrobić przykładowo za pomocą półek i regałów dostosowanych do ustawiania palet euro. Wybieranie odpowiednich pojemników i opakowań może być korzystnym posunięciem dla optymalizacji wykorzystania dostępnej powierzchni magazynu. Możesz również dodać więcej regałów niż te, które już są w magazynie, albo pomyśleć o innych metodach dobrego wykorzystania przestrzeni. Jeśli zrobisz to dobrze, zauważysz, o ile większy może stać się twój magazyn bez konieczności rozbudowy czy wynajmowania dodatkowej powierzchni.

Jeśli chcesz wynająć powierzchnie magazynowe, warto sprawdzić oferty online, gdzie znajdziemy magazyny do wynajęcia na terenie całego kraju. Ważną częścią maksymalizacji wykorzystania przestrzeni magazynowej jest ustalenie, jakich kontenerów użyjesz do przechowywania towarów. Jeśli zostawiasz dużo niewykorzystanego miejsca w pojemnikach, jest to przestrzeń, którą możesz wykorzystać na inne rzeczy. Wymieniając pojemniki na mniejsze lub umieszczając w nich więcej przedmiotów, masz pewność, że jak najlepiej wykorzystasz całą dostępną powierzchnię magazynową.