• sob.. lut 24th, 2024

Odpowiednio dobrane kosmetyki zadbają o skórę w zimie

ByRedaktor

gru 21, 2020

Zmiana pogody na chłodniejszą może przynieść zmiany w pielęgnacji skóry i być może w produktach, których używasz, ale nie powinna wymagać żadnych poważnych zmian w twojej rutynie dbania o skórę.

Zimą najważniejsze jest dodatkowe nawilżenie. Zimna pogoda przyczynia się do wysuszenia, podobnie jak ciepło z grzejników, a wiatr i mróz mogą również powodować pękanie skóry. Możesz przejść na bardziej nawilżający produkt do mycia twarzy, oraz zmienić codzienny krem nawilżający na bardziej bogaty. Latem twoja skóra może być bardziej tłusta i możesz skorzystać z beztłuszczowego środka myjącego. Filtry przeciwsłoneczne są podstawą na wszystkie pory roku, ale w miesiącach letnich warto dostosować je do codziennego użytku. Poza tym pamiętaj, aby wybrać mocniejsze filtry na każdy dłuższy czas spędzony na słońcu. Jeśli twoja skóra się zmienia z powodu środowiska, pory roku, hormonów lub czegokolwiek innego, jest to odpowiedni czas na dostosowanie swojej pielęgnacji do warunków zewnętrznych. Dermatolog jest świetnym źródłem informacji, jeśli masz problem z pielęgnacją lub chorobami skóry, jak przesuszenie, trądzik czy skóra atopowa. Odpowiednio dobrane kosmetyki zadbają o skórę w zimie

Mogą pomóc zasugerować produkty drogeryjne, przepisać leki i kosmetyki apteczne i udzielić porad dotyczących stylu życia, aby pomóc w rozwiązaniu innych czynników, które mogą mieć wpływ na zdrowie i wygląd twojej skóry.

Zimowa pogoda może być szkodliwa, nieprzyjemna lub wręcz bolesna dla skóry. Nie musisz od razu kupować całej szafki nowych balsamów czy kremów, wystarczy że wybierzesz odpowiednie dla swoich potrzeb, aby twoja skóra byłą zdrowa, nawilżona i pełna blasku przez całą zimę. Novaclear Winter – kosmetyki ochronne na zimę z pewnością sprawdzą się przy problemach ze skórą w zimne miesiące. Wiele produktów do oczyszczania zawiera agresywne chemikalia, które mogą być szkodliwe i powodować podrażnienia. Składniki takie jak alkohol i wszelkie dodatki zapachowe nie sprzyjają wysuszonej, popękanej skórze, ponieważ usuwają naturalne oleje. Kosmetyki do pielęgnacji na bazie olejów pomogą zatrzymać wilgoć, jednocześnie usuwając codzienne zanieczyszczenia i makijaż.