• czw.. lut 9th, 2023

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Jaka jest różnica między pianką natryskową PUR a izolacją z waty?

ByRedaktor

sty 17, 2022

Wybór odpowiedniego systemu izolacji do domu czy firmy może być trudny.

Podczas instalowania ocieplenia wybór zwykle sprowadza się do kilku wariantów, obecnie oprócz waty i styropianu, popularność zdobywa również pianka natryskowa PUR. Poznanie różnicy między tymi opcjami może pozwolić właścicielom domów cieszyć się wyższą jakością izolacji wewnętrznej, co przyniesie wiele długoterminowych korzyści.

Jaka jest różnica między pianką natryskową PUR a izolacją z waty?

Gdzie można zastosować izolację z pianki PUR

Pianka poliuretanowa w sprayu to bardzo korzystna forma izolacji budynku. Może zapewnić szczelną i pozbawioną szczelin barierę, która nie tylko jest odporna na wilgoć, ale także przylega do wszystkich rodzajów powierzchni. Pianka PUR może pomóc obniżyć koszty użytkowania nieruchomości, ponieważ jest tak skuteczna w swoich właściwościach izolacyjnych. Gdy materiał wyschnie, może zapewnić wysokiej jakości ochronę termiczną, czasami nawet wzmacniając przestrzeń między ścianami a deskami podłogowymi.

Ten rodzaj izolacji stosuje się zwykle do stropów, podłóg, poddaszy, ścian i piwnic. Pianka natryskowa PUR może redukować wszystkie rodzaje infiltracji, w tym powietrze, wilgoć i alergeny. Ze względu na wodoodporność tego materiału, nie rozwija się łatwo pleśń ani wilgoć, a sztywny kształt zapewnia, że izolacja pozostanie wewnątrz ścian po zamontowaniu. Inne rodzaje izolacji, jak wata z włókna szklanego czy styropian, nie są rozwiązaniem długoterminowym. Włókno szklane zwisa i kurczy się, a styropian pęka z biegiem lat. Te rodzaje izolacji muszą z czasem zostać wymienione, jednak wybierając ocieplenie z natryskiwanej pianki poliuretanowej mamy gwarancję trwałości wynoszącą nawet 25 lat.

Mimo że początkowa inwestycja jest większa, pianka natryskowa pozwala zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Jeśli mamy zainstalowaną skuteczną izolację, rachunki za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczenia z pewnością będą niższe. Pianka natryskowa PUR zmniejsza zużycie energii i chroni budynek przed rozwojem pleśni i grzyba. Obecnie rozważają także restauracje Ocieplanie pianką pur Częstochowa, można w ten sposób zaizolować poddasza, strychy czy piwnice. Korzyści płynące z izolacji pianką natryskową powinny skłonić każdego do rozważenia tego rozwiązania, bez względu na to, czy ich budynek jest nowy czy stary.