• śr.. lut 8th, 2023

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Jak usunąć trudne zabrudzenia z samochodu?

ByRedaktor

lis 29, 2022

Pierwszym etapem gruntownego czyszczenia samochodu będzie usunięcie wszelkich ciężkich zabrudzeń.

Aby to zrobić, możesz użyć aktywnej piany śnieżnej, która pomoże rozpuścić brud, który zostanie następnie spłukany wodą. Do pojazdów może przyczepić się nie tylko kurz, ale również gruz drogowy w postaci luźnych cząstek smoły, które mogą zostać wyrzucone przez opony pojazdu i rozpryskane na lakier, podwozie i inne obszary samochodu. Należy zastosować specjalne preparaty, aby skutecznie usunąć smołę z samochodu bez uszkadzania lakieru pod spodem.

Jak usunąć trudne zabrudzenia z samochodu?

Produkty do usuwania trudnych zabrudzeń z pojazdu

Obecnie znajdziemy w sprzedaży specjalistyczne produkty, które wykorzystują różne składniki rozpuszczające, aby rozłożyć smołę i inne trudne zabrudzenia bez powodowania uszkodzenia lakieru samochodu. W większości sklepów motoryzacyjnych dostępnych jest wiele doskonałych sprayów do usuwania takich uporczywych zabrudzeń, które zostają na powierzchniach pojazdu nawet po dokładnym myciu pianą śnieżną czy szamponem.

Preparaty do usuwania szczególnie trudnych zabrudzeń można nakładać za pomocą miękkiej ściereczki z mikrofibry, lub spryskać środek bezpośrednio na zabrudzenia na samochodzie. Następnie trzeba przetrzeć wilgotną szmatką widoczne plamy, wykonując ruchy okrężne i lekko naciskając. To z czasem rozbije i stopniowo usunie brud. W razie potrzeby czynności te można powtórzyć. Pamiętaj, aby zawsze używać czystej ściereczki, ponieważ brudna może wcierać zabrudzenia z powrotem w lakier czy inną powierzchnię samochodu.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych preparatów do usuwania trudnych zabrudzeń z pojazdu, możesz zajrzeć na stronę https://detailingstore.pl/13-usuwanie-trudnych-zabrudzen. W razie potrzeby po wyczyszczeniu samochodu można nałożyć warstwę wosku. Woskowanie pokrywa lakier cienką warstwą chroniącą przed brudem i zarysowaniami, co ułatwia mycie samochodu w przyszłości. Możesz stwierdzić, kiedy samochód potrzebuje wosku, zauważając, czy woda szybko spływa po jego powierzchni, zamiast osadzać się w postaci kropelek.