• sob.. cze 10th, 2023

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Dlaczego warto zabezpieczyć lakier folią ochronną

ByRedaktor

sie 10, 2021

Jeśli kupujesz nowy pojazd lub chcesz na dłużej zachować wartość swojego obecnego samochodu i obawiasz się potencjalnych uszkodzeń na powierzchni farby, możesz rozważyć nałożenie folii ochronnej do lakieru na cały pojazd.

Będziesz mieć pewność, że każda pomalowana powierzchnia twojego auta będzie miała najlepszą ochronę, a nawet nie będziesz w stanie powiedzieć, że tam jest, ponieważ taka folia jest niewidoczny gołym okiem. Po zastosowaniu folii ochronnej lakier twojego samochodu będzie tak samo błyszczący i gładki jak w dniu zakupu.

Dlaczego warto zabezpieczyć lakier folią ochronną

Jakie zalety uzyskamy przez oklejanie samochodów folią

Kwaśne deszcze spowodowane zanieczyszczeniami powietrza mogą również uszkodzić lakier pojazdu. Jeśli pozwoli się, aby woda deszczowa wyschła na powierzchni samochodu, pozostawione osady mogą zacząć trawić lakier bezbarwny. Każda część lakieru pojazdu, która może mieć kontakt z opadami deszczu, jest podatna na uszkodzenia. Kiedy przestaje padać i wychodzi słońce, sytuacja niekoniecznie się poprawia dla lakieru twojego samochodu. Długotrwała ekspozycja na promienie UV spowoduje utlenienie lakieru samochodu, nadając mu matowy lub wyblakły wygląd. Jeśli zdecydujesz się na oklejenie samochodu folią ochronną, możesz uniknąć takich problemów.

Na parkingu w każdej chwili mogą wystąpić wgniecenia i zarysowania, jak wszędzie indziej. Jeśli pojazd nie jest chroniony folią chroniącą lakier, te drobne wgniecenia i zadrapania mogą stać się widoczne i trudne do usunięcia. Aby uniknąć wysokich kosztów ponownego nakładania warstwy świeżego lakieru, można zabezpieczyć lakier przezroczystą folią ochronną, lub wybrać folię w dowolnym kolorze. Chociaż folia do ochrony lakieru zyskała renomę dzięki swojej zdolności do ochrony pojazdu przed odpryskami kamieni i żwiru drogowego, w rzeczywistości dobre zabezpieczenie robi o wiele więcej.

Wiele uszkodzeń wpływa na każdą pomalowaną powierzchnię pojazdu, nie tylko na maskę, przedni zderzak i panele wahaczy. Z tych powodów pełne oklejanie samochodów folią wrocław przez doświadczonego instalatora stanowi znaczną wartość dla pojazdu, który jest odpowiednio chroniony przez zanieczyszczeniami i uszkodzeniami lakieru.

Related Post