• śr.. cze 29th, 2022

Biznesowy Blog

Poruszaj się sprawnie po biznesowych i prawnych ścieżkach.

Czym są meta dane strony www?

ByRedaktor

lut 8, 2022

Każda strona internetowa posiada kod, jest to kod HTML, który pozwala na stworzenie strony która będzie odczytywana przez przeglądarki internetowe, następnie wyświetlana na ekranie naszych monitorów.

Oczywiście w przypadku każdej strony znajdziemy meta tagi czyli są czyli znaczniki stosowane w HTML. Będą opisywały zawartość naszej strony internetowej, może być to także tytuł, wiele różnych danych które pomogą przeglądarce czy też w wyszukiwarce w odpowiednim określeniu do tego strona dotyczy, w jaki sposób powinna być wyświetlana.

Czym są meta dane strony www?

Jak przygotować odpowiednie meta tagi dla naszej strony internetowej?

Meta tagi znajdują się w nagłówku naszej strony, podstawowe metadane to title czyli tytuł naszej strony, oraz opis description. W tym przypadku tytuł jest ciągiem znaków, który będzie występował w wynikach wyszukiwania Google, będzie to link prowadzący do naszej strony. Teoretycznie description powinno być opisem, który znajdzie się pod linkiem w wynikach wyszukiwania. Obecnie Google często pobierała fragmenty tekstu występującego na stronie, które będą pasowały do słów kluczowych wpisywanych przez użytkownika.

Meta dane w nagłówku będę określały także sposób kodowania, czyli użycia znaków. Możemy także określić język naszej strony, co będzie związane ze znakami charakterystycznymi dla danego języka. Tytuł jaki znajdzie się w description powinien być nie dłuższy niż 40 znaków, często możemy dobrać go optymalnie dopiero kiedy zobaczymy go w wynikach Google. Niekiedy wyszukiwarka może także przycinać nasz tytuł oraz opis. W przypadku opisu przyjmuje się iż powinien wynosić około 160 znaków, powinna być to podstawowa informacja o tematyce naszej strony internetowej. Znaczniki meta możemy dodać do kodu naszej strony, lub też wykorzystać specjalne wtyczki do popularnych systemów zarządzania treścią. W przypadku bardzo popularnego systemu WordPress możemy znaleźć wtyczki, które pozwolą na ustawienie meta tagów dla poszczególnych stron internetowych. Dodatkowo meta dane będą określone dla każdej podstrony, często description będzie tytułem strony.

Jeżeli chcemy przygotować meta tagi naszej strony internetowej warto zapoznać się z artykułem https://kkmmedia.pl/meta-tagi-co-to-takiego-i-jak-odpowiednio-je-zbudowac/. Znajdziemy tam wyczerpujące artykuł który, dotyczy przygotowania właściwych meta tagów, które z pewnością wpłyną na zwiększenie odwiedzin naszej strony internetowej. Dodatkowo będą pozytywnie wpływały na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Related Post