Wielu właścicieli witryn uważa, że zmiana hostingu jest dużym problemem, ponieważ ich witryna nie działa, ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy nie wiesz, jak ją utrzymać.
Musisz tylko wiedzieć, co zrobić, gdy nadejdzie czas zmiany dostawcy hostingu. Ten artykuł zawiera kilka ważnych informacji, które pokażą Ci, jak utrzymać działanie witryny podczas przełączania hostów internetowych.Zobacz, jakie rodzaje witryn możesz uzyskać za pośrednictwem swojego usługodawcy hostingowego. W niektórych przypadkach witryny, które są bezpłatne, zezwalają na to, aby strony były bardzo statyczne, co oznacza, że nie można ich zindywidualizować. Ograniczy to zakres Twojej witryny, więc możesz chcieć przejść na płatnego hosta.Większość hostów internetowych ma różne dodatki do swoich pakietów, jednak oferowane funkcje różnią się między hostami. Przeglądając różne hosty, porównaj ich poziom usług z konkretną funkcją, której potrzebujesz. Nie ma sensu płacić za usługi, które będą dla ciebie bezużyteczne.Wybierając usługę hostingową, staraj się znaleźć wiele interesujących Cię rekomendacji. Zależnie od rekomendacji jednej lub dwóch osób może się odwrócić, zwłaszcza jeśli ci, którzy przekazują swoje opinie, nie mają doświadczenia lub mają jakąś afiliację z polecanym przez nich gospodarzem.Wybierz hosting w systemie Linux, chyba że musisz korzystać z określonych aplikacji lub języków po stronie serwera. Hosting Linux ma lepszą reputację pod względem czasu pracy, stabilności i wykorzystania zasobów.
Współdzielony hosting działający w systemie Linux jest również nieco tańszy.
Istnieją jednak pewne aplikacje, które wymagają hostingu systemu Windows, w tym Plesk, Microsoft Access, Silverlight, MSSQL i ASP.net.Wybierając swoją usługę hostingową, nie polegaj na czyichś rekomendacjach lub tylko na informacjach, które przeczytałeś online. Większość usług ma programy partnerskie, a osoby polecające usługę mogą nie mieć z nią bezpośredniego doświadczenia. Przy wyborze usługodawcy hostingowego należy wziąć pod uwagę nie tylko zalecenia.Powinieneś przechowywać kopię zapasową swojej witryny na swoim komputerze lub na dysku flash. Jeśli Twój usługodawca hostingowy napotka poważne problemy i nie będziesz mieć dostępu do swoich danych, będziesz mógł przełączyć się na inny host, po prostu przesyłając swoją witrynę na inny serwer.Sprawdź obsługę klienta każdego potencjalnego hosta internetowego przed podjęciem decyzji o wyborze hosta. Im łatwiej jest skontaktować się z usługą hostingową, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz zadowolony. Jeśli masz problemy z kontem hostingowym, musisz mieć możliwość łatwego skontaktowania się z obsługą klienta przez e-mail lub telefon.Opłaty za usługi od dostawców usług hostingowych mogą być powiązane z ilością ruchu przychodzącego do Twojej witryny. Zapytaj swojego gospodarza, w jaki sposób zostanie obliczony Twój rachunek. Może się okazać, że zostaniesz obciążony opłatą ryczałtową lub na podstawie ruchu w witrynie.Wybór hosta internetowego dla Twojej witryny może być trudnym procesem. Jeśli możesz sobie pozwolić nawet na jeden z bardziej rozsądnych, masz większe szanse na sukces. Jednak tylko dlatego, że możesz zapłacić, nie oznacza, że musisz płacić przez nos. Niektóre z drogich usług są w rzeczywistości mniej niezawodne niż te bardziej przystępne cenowo.Jak widać z powyższego artykułu, możliwe jest utrzymanie aktywnej witryny podczas przełączania się na inną firmę hostingową. Jeśli rozumiesz proces transferu i co musisz zrobić wcześniej, nie ma powodu, dla którego miałbyś tracić sekundę przestoju. Zastosuj porady z tego artykułu, aby zmienić firmę hostingową bez martwienia się, że Twoja witryna przejdzie w tryb offline.